Catering Kraków

Gastro Tour Service

Usługi cateringowe w Krakowie – na co zwrócić uwagę

Catering jest, mówiąc najkrócej, obsługą gastronomiczną różnego rodzaju przyjęć, konferencji, bankietów i imprez. Niekiedy obsługa cateringowa obejmuje również działania takie jak zapewnienie posiłków w zakładach pracy czy szkołach. Samo pojęcie wzięło się z branży lotniczej i zapewniania posiłków pasażerom podczas lotu. Dziś pojawiło się całe mnóstwo firm cateringowych, które oferują usługi bardzo różnego rodzaju.Pełnimy profesjonalne usługi cateringowe w Krakowie

Krakowskie firmy cateringowe

Usługi cateringowe oferują zarówno firmy prywatne, które zajmują się tylko i wyłącznie cateringiem, jak i restauracje, które oprócz codziennego menu zajmują się również właśnie dowożeniem posiłków na różnego typu imprezy.

Najważniejszą funkcją profesjonalnej firmy cateringowej jest przede wszystkim profesjonalna obsługa gości. Tu oczywistą sprawą jest zapewnienie dobrej jakości jedzenia. Firmy cateringowe powinny więc posiadać personel, który odznacza się wysokimi umiejętnościami kulinarnymi. Dobrze by było, aby osoby związane z firmą cateringową były również komunikatywne, dobrze wyglądające i po prostu sympatyczne w stosunku do innych ludzi. To ważne, gdyż catering to nie tylko wykonywanie posiłków ale także ich podawanie. Osoby podające posiłek powinny więc być estetyczne, schludne i uśmiechnięte, tak by klient był po prostu zadowolony.

Bardzo ważną cechą firmy cateringowej jest również umiejętność odpowiedniego przygotowania miejsca do potrzeb gości. Personel powinien umieć jak najlepiej dobrać wystrój sali do potrzeb klienta i do charakteru obsługiwanej imprezy. Oprócz tego ważne jest, by umiał dobrze dbać o stół – jego nakrycie, obsługę, wygląd.

Tak jak w przypadku firm z innych branż tak i firmy cateringowe powinny być rzetelne, sumienne, pracowite i punktualne. Ponadto personel takiej firmy musi umieć znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. A więc, pozostając nieco na uboczu potrafić dokonywać kontroli całej sali i wszystkich gości.
Usługi cateringowe Kraków - gdy liczy się najwyższy standard jedzenia

Usługi cateringowe w Krakowie

Jak każde większe miasto, tak i Kraków posiada bardzo dobrą bazę firm cateringowych. Wpisując w Google frazę np. „firma cateringowa Kraków” otrzymuje się kilkadziesiąt propozycji przedsiębiorstw zajmujących się tego typu branżą. Niektóre z nich oferują ekskluzywny catering, inne – usługi bardziej domowe. Aby odpowiednio dobrać ofertę trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań. Przede wszystkim, czy będzie to usługa stała czy też jednorazowa. Po drugie, jaki rodzaj kuchni odpowiada nam najbardziej. Po trzecie, jaki typ imprez ma być obsługiwany i jakie czynności powinna wykonywać taka firma (np. czy w jej kompetencje wchodzi również sprzątanie po imprezie). Ważne jest również określenie ilości gości, a także np. wyposażenia jakiego spodziewamy się na danym bankiecie.

Catering sprawdza się zarówno jako rozwiązanie dla dużych firm organizujących jakiś ważny event, jak i dla osób zapracowanych, zajętych, dla których samodzielne zorganizowanie przyjęcia nawet rodzinnego, jest często niemożliwe. Dobra firma cateringowa powinna potrafić zaaranżować zarówno doskonałą imprezę w restauracji, jak i umieć wykonać ją w plenerze. Usługi cateringowe to opcja dla osób, które naprawdę chcą cieszyć się tylko i wyłącznie uczestnictwem w przyjęciu i dbaniem o gości, nie zaś o często przytłaczające sprawy związane z techniczną stroną imprezy. Dzięki firmom cateringowym klient nie musi się o nic martwić i tak naprawdę oprócz załatwienia i dobrego dopasowania usługi, nie podejmuje żadnego wysiłku.

Przy doborze firmy w omawianej branży warto przed całą imprezą poszukać informacji dotyczących danego przedsiębiorstwa cateringowego. Catering w Krakowie oferuje bowiem wiele firm. Najlepiej jest wypytywać znajomych, którzy wcześniej wynajmowali tego rodzaju obsługę lub też śledzić fora internetowe i czytać opinie internautów na ten temat.

About the Author

The Author has not yet added any info about himself

Comments are closed.